Czym są podręczniki online

Do niedawna we wszystkich szkołach powszechne było korzystanie z papierowych książek jako podręczników. Technologia jednak bardzo szybko się rozwija i w ostatnim czasie zaczęto wprowadzać podręczniki online. Są one elektroniczną formą książek, z której możemy korzystać na urządzeniach multimedialnych takich jak komputery, laptopy czy tablety. Oryginalna treść podręcznika jest zapisana w formie pliku, może być to również ebook. Są one zupełną nowością i zostały stworzone w celu ułatwienia dostępu do nauki oraz zmniejszeniu budżetu potrzebnego na przygotowanie dziecka do podjęcia nauki.

Czy warto korzystać z podręczników online

Bez wątpienia XXI wiek to era technologii i komputerów. Dzieci już od najmłodszych lat interesują się grami komputerowymi, stronami internetowymi oraz informatyką. Przez te wszystkie wynalazki dzieci coraz rzadziej zaglądają do książek. Aby zainteresować ich nauką i poznawaniem świata warto więc skorzystać z podręczników online, których dzieci mogą używać w środowisku w którym czują się bardzo dobrze – internecie. Dzieci często zostawiają swoje książki w szafkach w szkole, przez co nie mogą z nich korzystać wieczorami. E-podręczniki są dostępne 24 godziny, 7 dni w tygodniu, co umożliwia dzieciom dostęp do wiedzy kiedy tylko tego zapragną. 

Czy podręczniki online są bezpłatne? 

E-podręczniki są zupełnie bezpłatne dla każdego ucznia oraz każdego nauczyciela. Nie ma także ograniczenia czasowego w korzystaniu z nich za pomocą platformy. 

Zalety podręczników online: 

  • Możliwość korzystania z nich w każdym miejscu na świecie, bez obowiązku zabierania ze sobą sterty książek.
  • Są zupełnie bezpłatne, co odróżnia je od klasycznych papierowych form książek.
  • Podręczniki online mają przewagę nad klasycznymi książkami ze względu na różnorodność form, które przyciągają uwagę czytelników oraz ułatwiają przyswajanie wiedzy. Kolorowe znaczniki, wyróżniony tekst oraz interesujące formy multimedialne ułatwiają zapamiętywanie. 
  • Dostępne są także w wersji offline, co pozwala na korzystanie z nich bez dostępu do internetu
  • Podręczniki każdego ucznia są integrowane z elektronicznymi dziennikami, platformami e-learning oraz blogami. Umożliwia to połączenie wiedzy z różnych źródeł i środowisk.
  • E-podręczniki są także przystosowanie do wydrukowania w formie z alfabetem Braille’a 
  • Zawierają liczne rozwijające i poszerzające wiedzę ćwiczenia, które ułatwiają naukę i są przyjemne do wykonywania. 
  • Podręczniki online są odpowiednio dostosowane do każdego poziomu nauki oraz pokrywają się w 100% z aktualną podstawą programową, dzięki czemu dzieci nie omija żaden temat, który powinny przerobić.